akita w agility

Nora Zipangu Musashi Kou nasza suka hodowlana.

Prawdziwa sportowa dyscyplina dla przewodnika i jego Super Akity:

Tor przeszkód
Agility jest sportem pozwalającym na ocenę zdolności psa do posłuszeństwa jak i umiejętność kierowania psem przez przewodnika. Porównywalne do hippicznych skoków przez przeszkody tory agility łącza skoki przez przeszkody z przejściami przez tunel, huśtawkę, palisadę, kładkę…..
Prawdziwa sportowa dyscyplina dla przewodnika i jego Super Akity:
Bardzo atrakcyjne dla przewodnika i jego kompana. Agility pozwala doprowadzić do perfekcji posłuszeństwo rozwijając porozumienie. Agility jest dyscyplina – która uprawiana sportowo – wymaga od pary pies/przewodnik solidnej kondycji fizycznej i regularnego treningu.
Utrzymanie kontroli:
Podczas zawodów, jest mierzony czas przebiegów, ale pod uwagę brana jest przede wszystkim sprawność psa i kontrola przewodnika nad psem. Jednak pies, który pokona tor wolno, ale bez błędów będzie lepiej klasyfikowany niż pies, który pokona go szybko ale z błędem. Do najpowszechniejszych błędów należą: zrzutki tyczek, nieprzestrzeganie narzuconych stref kontaktowych (strefy pomalowane na czerwono na przeszkodach) i odmowy (odmowa lub przekroczenie linii przeszkody).
Sport zarządzany przez oficjalną komisję:
Agility całkowicie podlega CNEA (Krajowa Komisja Wychowawcza i Agility) podlegającej SCC – Société Centrale Canine (ZK) We Francji akity startują w klasie 'D’ (psy duże i o ograniczonych możliwościach ruchowych), która jest rozgrywana na takich samych przeszkodach jak mini. Bardzo niewiele akit ma brevet (najniższy stopień) agility, bo wymaga to dużo czasu, zabawy i cierpliwości. Jednak kilka startuje regularnie jak P’KILALA de Mousashi Tenkoh należąca do Brigitte Flageul, która zakwalifikowała się do ekipy Bretanii do wiosennych zawodów międzyregionalnych (2 psy z każdego regionu i kategorii).

TOR PRZESZKÓD

(tor przeszkód na czas, zawierający 15-20 przeszkód):

Eros w oponie

Kyomi na kładce

P'KILALA w tunelu

P'KILALA w skoku

Podziękowania dla Marii Kuncewicz, która przetłumaczyła powyższy tekst z języka francuskiego.

 

error: Sorry, that function is disabled. Copyright 2000-2023 by Izyda Bach-Żelewska. Shouldn\\\\\\\'t be taken from this site.